YC Onion Pineta Pro Karbon Fiber & FH60S Video Fluid Kafa Monopod Kit
YC Onion Pineta Pro Karbon Fiber & FH60S Video Fluid Kafa Monopod Kit
YC Onion Pineta Pro Karbon Fiber & FH60S Video Fluid Kafa Monopod Kit, profesyonel video ve fotoğraf çekimleri için geliştirilmiş hızlı kurulum ve yüksek stabilite sunan yenilikçi bir monopod sistemidir. Karbon fiber gövdesi sayesinde hem hafif hem de dayanıklı yapı sunarak saha kullanımında maksimum performans sağlar.
Tek kol mekanizmalı (brake lever) sistemi sayesinde tüm ayak segmentleri ve taban tek hareketle açılıp kilitlenebilir. Bu yapı, özellikle hızlı çekim ortamlarında büyük avantaj sağlar. Maksimum 172 cm yüksekliğe ulaşabilen monopod, kompakt yapısı sayesinde taşınabilir kullanım sunar.
Set içerisinde yer alan FH60 fluid head, akıcı pan ve tilt hareketleri sağlayarak video çekimlerinde profesyonel sonuçlar elde edilmesine yardımcı olur. 360° pan ve +90° / -75° tilt hareket kabiliyeti sunar.
Pedal taban sistemi sayesinde monopod, tripod benzeri stabilite sunar ve tek ayakla kontrol edilebilen hareket sistemi ile çekim sırasında esneklik sağlar. Manyetik ve modüler yapısı sayesinde farklı aksesuarlarla genişletilebilir.

Öne Çıkan Özellikler
- Karbon fiber hafif ve dayanıklı gövde
- Tek kol ile hızlı açma/kilitleme sistemi
- FH60 fluid head ile akıcı video çekimi
- 360° pan ve geniş tilt açısı
- Pedal kontrollü tripod taban sistemi
- 6 kg taşıma kapasitesi
- Kompakt ve taşınabilir tasarım
Teknik Özellikler
| Marka | YC Onion |
| Model | Pineta Pro |
| Ürün Tipi | Monopod + Fluid Head Kit |
| Malzeme | Karbon fiber |
| Maks. Taşıma Kapasitesi | ~6 kg |
| Maksimum Çalışma Yüksekliği | 172 cm |
| Kapalı Uzunluk | 88 cm |
| Bölüm Sayısı | 3 |
| Pan | 360° |
| Tilt | +90° / -75° |
| Ağırlık | ~850 g |
| Montaj Vidası | 1/4″‑20 & 3/8″‑16 |
Kutu İçeriği
- YC Onion Pineta Pro Karbon Fiber Monopod
- FH60S Video Fluid Kafa
- Pan handle (kol)
- Pineta 2.0 pedal taban sistemi
- Taşıma çantası
- Kauçuk ayak (rubber foot)
- Vida seti
- Alyan anahtarı
Kullanım Talimatları
- Monopod tek kol mekanizması ile açılarak istenilen yüksekliğe ayarlanır.
- Pedal taban sistemi ile denge sağlanır ve hareket kontrol edilir
- Kamera, fluid head üzerine sabitlenerek pan/tilt ayarları yapılır.
- Çekim sonrası monopod kapatılarak taşınabilir hale getirilir.
- Maksimum performans için düz zeminde kullanılması önerilir.
- Ağır ekipmanlarda denge için tripod tabanı doğru konumlandırılmalıdır.
Kullanım Alanları
- Video prodüksiyon ve sinema çekimleri
- Düğün ve etkinlik çekimleri
- Belgesel ve saha çekimleri
- YouTube ve içerik üretimi
- Fotoğraf ve hibrit kullanım.