YC Onion Tako & BF44 Bagel Ball Head Tripod Kit
YC Onion Tako & BF44 Bagel Ball Head Tripod Kit
YC Onion Tako & BF44 Bagel Ball Head Tripod Kit, fotoğraf ve video çekimleri için geliştirilmiş kompakt, hafif ve profesyonel bir tripod sistemidir. Karbon fiber tripod gövdesi ve Bagel BF44 ball head kombinasyonu sayesinde hem taşınabilirlik hem de hassas kontrol sunar.
One-flip (tek hareketli) kilitleme sistemi ile tripod ayakları hızlı şekilde açılıp sabitlenebilir. Bu yapı, özellikle saha çekimlerinde hızlı kurulum avantajı sağlar. Karbon fiber malzeme sayesinde hafif olmasına rağmen yüksek stabilite sunar.
YC Onion Tako & BF44 Bagel Ball Head Tripod Kit içerisinde yer alan BF44 ball head, 360° pan hareketi ve hassas sürtünme (damping) ayarı ile fotoğraf ve video çekimlerinde akıcı ve kontrollü hareket sağlar. Panoramik çekimler için ölçekli taban yapısı bulunur ve yatay/dikey geçiş hızlı şekilde yapılabilir.
Merkez kolon sistemi sayesinde tripod yüksekliği artırılabilir ve alt kısımdaki kanca ile ekstra ağırlık eklenerek stabilite artırılabilir. Kauçuk ve spike ayak seçenekleri ile farklı zeminlerde güvenli kullanım sağlar.
Öne Çıkan Özellikler
- Karbon fiber hafif ve dayanıklı tripod
- BF44 Bagel ball head ile hassas kontrol
- 360° pan ve damping ayarı
- One-flip hızlı kilitleme sistemi
- Merkez kolon + ağırlık kancası
- Kauçuk ve spike ayak seçenekleri
- Kompakt ve taşınabilir tasarım
Teknik Özellikler
| Marka | YC Onion |
| Model | Tako Tripod + BF44 Ball Head |
| Ürün Tipi | Tripod Kit |
| Malzeme | Karbon Fiber & Alüminyum Alaşım |
| Maks. Taşıma Kapasitesi | 15 kg |
| Maksimum Uzunluk | 180 cm |
| Minimum Uzunluk | 25 cm |
| Bölüm Sayısı | 3 |
| Pan | 360° |
| Montaj Vidası | 1/4″‑20 & 3/8″‑16 |
Kutu İçeriği
- YC Onion Tako Carbon Fiber Tripod
- YC Onion BF44 Bagel Ball Head
- Quick release plate
- Merkez kolon (hook ile)
- Kauçuk tripod ayakları
- Spike (metal) ayak seti
- Taşıma çantası
Kullanım Talimatları
- Tripod ayaklarını one-flip kilit sistemi ile açın.
- Yüksekliği ayarlayıp sabitleyin.
- Ball head üzerine kamerayı quick release plate ile monte edin.
- Pan ve tilt hareketlerini head üzerinden ayarlayın.
- Zemine göre uygun ayak tipini (kauçuk/spike) seçin.
- Kullanım sonrası tripod katlanarak taşıma çantasına yerleştirilir.
Kullanım Alanları
- Video prodüksiyon ve sinema çekimleri
- Düğün ve etkinlik çekimleri
- Mobil çekim ve hızlı kadraj değişimi
- Slider alternatifi hareketli çekimler
- İç mekan video prodüksiyonları