YC Onion Tako Nano & FX50 Fluid Kafa Monopod Kit
YC Onion Tako Nano & FX50 Fluid Kafa Monopod Kit
YC Onion Tako Nano & FX50 Fluid Kafa Monopod Kit, kompakt yapısı ve çok yönlü kullanım özellikleri ile fotoğraf ve video çekimleri için geliştirilmiş taşınabilir bir monopod çözümüdür. Karbon fiber ve alüminyum alaşım birleşimi sayesinde hem hafif hem de dayanıklı bir yapı sunar.
Maksimum yaklaşık 172 cm yüksekliğe ulaşabilen bu monopod, katlandığında kompakt boyutlara inerek kolay taşınabilirlik sağlar. 8 kg’a kadar taşıma kapasitesi ile DSLR, aynasız kameralar ve video ekipmanlarıyla uyumludur.YC Onion Tako Nano & FX50 Fluid Kafa Monopod Kit
One-flip (tek hareketli) kilitleme sistemi sayesinde hızlı kurulum ve kolay yükseklik ayarı sunar. 1/4” ve 3/8” bağlantı noktaları ile farklı tripod kafaları ve aksesuarlarla geniş uyumluluk sağlar.
Modüler yapısı sayesinde tripod tabanı, ball head veya fluid head ile birlikte kullanılabilir. Ayrıca bazı versiyonlarında light stand (ışık ayağı) ve hiking pole (yürüyüş çubuğu) gibi farklı kullanım modları da desteklenir.
Öne Çıkan Özellikler
- Karbon fiber + alüminyum hafif ve dayanıklı yapı
- 172 cm’ye kadar maksimum yükseklik
- 8 kg taşıma kapasitesi
- One-flip hızlı kilitleme sistemi
- 1/4” ve 3/8” geniş bağlantı uyumluluğu
- Kompakt ve taşınabilir tasarım
- Modüler kullanım (monopod / light stand / destek sistemi)
Teknik Özellikler
| Marka | YC Onion |
| Model | Tako Nano Monopod & FX50 Fluid Head |
| Ürün Tipi | Monopod |
| Malzeme | Karbon Fiber & Alüminyum Alaşım |
| Maks. Taşıma Kapasitesi | 8 kg |
| Maksimum Uzunluk | 172 cm |
| Katlanabilir Uzunluk | 69 cm |
| Bölüm Sayısı | 4 |
| Pan | 360° |
| Tilt | ±18° |
| Ağırlık | ~1.11 kg |
| Montaj Vidası | 1/4″‑20 & 3/8″‑16 |
Kutu İçeriği
- YC Onion Tako Nano Monopod
- FX50 Fluid head
- Tako Pedal Base
- Taşıma çantası
Kullanım Talimatları
- Monopod segmentleri açılarak istenilen yüksekliğe ayarlanır.
- One-flip kilit sistemi ile sabitlenir.
- Kamera veya ekipman üst bağlantıya monte edilir.
- Denge için alt taban veya tripod aksesuarları kullanılabilir.
- Kullanım sonrası kapatılarak taşınabilir hale getirilir.
- Maksimum stabilite için düz zeminde kullanılması önerilir.
Kullanım Alanları
- Video prodüksiyon ve sinema çekimleri
- Düğün ve etkinlik çekimleri
- Mobil çekim ve hızlı kadraj değişimi
- Slider alternatifi hareketli çekimler
- İç mekan video prodüksiyonları